ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5773196
*
nr 577 3196
Spegel
Nyrokoko, höjd: 67
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 18:21:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 21:27:15
1
100 kr
10/4 23:47:00
2
300 kr
13/4 15:26:03
3
200 kr
14/4 17:44:51
4
350 kr
14/4 18:16:40
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 577 3196
Spegel
Nyrokoko, höjd: 67
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 21:27:15 | 1 | 100 kr |
10/4 23:47:00 | 2 | 300 kr |
13/4 15:26:03 | 3 | 200 kr |
14/4 17:44:51 | 4 | 350 kr |
14/4 18:16:40 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43